KEYMAN (Anahtar Kişi) Sigortası

Şirketlerde kritik ve önemli role sahip olan çalışanların ölmesi, sakat kalması, işine sürekli olarak ya da belirli bir süre devam edememesi durumunda şirketin ve kritik önemi olan çalışanın zararları doğacaktır. Şirket bu kişinin başında olduğu departmandan zarar edebilir, devam eden projeleri sekteye uğrayıp finansal kayıplara yol açabilir. Kritik önem düzeyindeki kişinin çalışamadığı günler için iş ve para kaybı söz konusu olabilir.

NEDEN KEYMAN POLİÇESİ ALMALIYIM?

Diyelim hukuk büronuz var. 20 yıllık avukatınızın yerine yeni mezun biriyle aynı işlerinizi devam ettirebilir misiniz? Veya bir hastaneniz var ve sakat kalan bir doktorunuz sebebiyle kadronuza aynı uzmanlığa, tecrübeye ve kariyere sahip bir doktor ikame edebilir misiniz? Severek dinlediğiniz bir radyo sunucusu sesini kaybetse, o radyo istasyonu ve sunucu sizce ne kadar bir finansal kayba uğrar? Çok tutmuş bir TV Programı ve yapımcısı çalışamaz hale geldiğinde sizce o programı kim hazırlayıp sunabilir?

İşte bu nedenlerle Keyman (Anahtar Kişi) Sigortası yaptırarak şirketinizi bu gibi risklere karşı teminat altına alabilirsiniz.